pujčka 1000kč na poukazku; online pujcky Ostrov; provider půjčka firmě

Lymfodrenáže

Existuje celá řada přístrojů s jejíž pomocí lze provádět různé druhy lymfatických masáží a lymfodrenáží. Lze využít také manuální techniku. Tato procedura je vhodná při léčbě celulitidy, lymfedému po ablaci prsu nebo u chronických otoků.

Lymfatická drenáž

Je v současné době velmi populární kosmetickou metodou, která umožňuje odstraňování celulitidy. Nicméně tato metoda byla a stále je i velmi uznávanou léčebnou metodou s širokým spektrem využití.

Napomáhá k celkové detoxikaci organizmu, zlepšení metabolizmu, zlepšení fyzické kondice až o 15%, je i určitou prevencí proti nádorovým onemocněním. Indikacemi mohou také být různá ortopedická a traumatologická onemocnění spojená s otoky. Lymfodrenáž napomáhá také při popáleninách nebo tišení bolestí po operacích, kdy umožňuje odvod tekutin z buněk napuchlých tkání, pacient pociťuje znatelnou úlevu a snižuje se tak množství podáváných analgetik a zrychluje uzdravující proces.

Musíme ovšem také zmínit kontraindikace, kterými jsou: nedostatečná činnost srdeční, srdeční edémy, akutní horečnaté a bakteriální infekce, těhotenství, otoky způsobené nedostatečnou činností ledvin nebo jater, akutní žilní onemocnění. Toto by vždy měl s pacientem (klientem) ujasnit lékař event. poskytovatel lymfatické drenáže. Lymfodrenáže působí na lymfatický systém, jenž je tvořen lymfatickými cévami a uzlinami. V tomto systému koluje míza tzv. lymfa, která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Funkcí tohoto systému je filtrace a detoxikace. Pokud je z nějakého důvodu tento systém narušen, dochází k tvorbě lymfedémů, jež je nutné léčit.

Přístrojové lymfatické drenáže

Pracují na různých principech, nejčastěji však na tvz. postupující tlakové vlně. Části těla pacienta (klienta) jsou umístěny do speciálních návleků a jednotlivé komory těchto navléků vytváří v naprogramovaných intervalech zvolna postupující tlak, který učinně nahradí svalovou pumpu. Vznikají tak lehké, pravidelné tlakové vlny. Pacient je pociťuje od špiček chodidel nebo kotníků přes lýtka, stehna a boky. Pak tlak povolí a vlna „běží“ znovu. Lymfatická masáž bývá vnímána jako příjemná, neutrální. Mohou se však objevit i nepříjemné pocity, které je nutné konzultovat s obsluhujícím personálem. Je možné, že je potřeba změnit intenzitu vln či jiné nastavení, aby vše fungovalo optimálně.

Jak jsme již uvedli výše, lymfodrenáže se používají také při odstraňování celulitidy, lidově nazývané „pomerančová kůže“. Pomerančová kůže byla známa již v antice, ale její výskyt roste geometrickou řadou a je v současnosti pozorován i v zemích, kde ji dříve vůbec neznali. Není jen problémem silnějších žen, ale také těch štíhlých, a nevyhýbá se ani mužům a chlapcům. Dříve rozšířený názor, že za celulitidu může nezdravý způsob života, platí jen částečně, studie nyní stále více prokazují, že spíše záleží na tom, jak se lidské tělo dokáže vyrovnat s toxiny, hormony příjímanými v potravě a jakým způsobem dokáže spalovat tuky. Vzhledem k tomu, že stále více potravin je hormonálně upravováno, dochází k většímu zatížení v těle a rozšíření celulitidy na světě jako nikdy před tím.

Při odstraňování celulitidy pomocí lymfatické masáže se obvykle doporučuje minimálně deset procedur, které jsou většinou v rozsahu 60 min. Vzhledem k ceně se využívá spíše přístrojová drenáž než manuální.

ShantiSpa používá unikátní zařízení

ShantiSpa používá unikátní zařízení k lymfodrenáži dolních končetin a horních končetin v podobě přístroje Ballancer 404, kde jsou speciální aplikátory (nohavice), které mají 24 samostatně nafukovaných komor. Tzn. u každé nohavice 12 komor. Tento počet komor zaručuje, že se nohavice maximálně přizpůsobí postavě a masírovaným partiím. Oproti jiným typům nohavice Ballancer umožňují i masáž nártů, oblasti třísel a dolní části břicha, díky čemuž je lymfodrenáž dolních končetin komplexní. K lymfodrenáži horních končetin používáme jedinečnou součást výbavy tzv. „bundu“ Ballancer, která je vhodná pro masáž horní části těla, rukou a zad. I tato „bunda“ má, podobně jako kalhoty, 24 samostatně nafukovaných komor. Tato bunda je vhodná pro zpevnění a zmenšení objemu rukou. Doporučuje se i při otocích rukou po ablaci prsu. Dále používáme k přístrojové lymfodrenáži také přístroj DIGIPRESS.

Rádi bychom Vás upozornili, že platnost permanentek zakoupených od 1.5.2013 je 6 měsíců od jejich zakoupení .Po uplynutí této doby nebude tato permanentka akceptována.

Platnost permanentek zakoupených v akčních nabídkách je uvedena u každé akce.

Rezervace je nutné rušit nejpozději 5 hodin před zahájením lekce.Prosíme Vás,aby jste s ohledem na ostatní zájemce odhlašovali všechny služby včas.

V případě nezrušení bude klientovi naúčtována 100% úhrada, která bude odečtena z permanentky.

Děkujeme za pochopení .