pujčka 1000kč na poukazku; online pujcky Ostrov; provider půjčka firmě

Masáž pro těhotné

Těhotenství je pro ženu obdobím velkých fyzických a emocionálních změn. Je důležité, aby si budoucí maminka, ať už je jakkoli zaneprázdněná, udělala dostatek času na péči o sebe samu i na péči o své tělo. Masáže představují v tomto krásném, ale náročném období, prospěšnou pečující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity. Jemné techniky těhotenské masáže s použitím vybraných přírodních olejů, za doprovodu příjemné hudby, dokáží navodit pocit klidu a bezpečí. Masáž je vedena šetrně, ve vhodné poloze, tak, aby bylo zajištěno maximální pohodlí pro těhotnou. Zahrnuje masáž zad a šíje, dolních končetin a bříška. Masáž pro těhotné je možno pro větší relaxaci obohatit o masáž hlavy.

Účinky těhotenské masáže

S rostoucím bříškem je nadměrně namáhaná páteř i okolní svalstvo zad, zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Svalové napětí je možné odstraňovat jemnými hmaty v oblasti šíje, bederní části zad, v oblasti kolem kosti křížové. V těhotenství je také častou nepříjemností pocit napětí v dolních končetinách nebo jejich otoky. Masáž podporuje lymfatický systém, může zmírnit zadržování tekutin v těle. Správně vedenou masáží podporujeme a zrychlujeme celý metabolismus, posilujeme imunitní systém. Masáž pomáhá tělu lépe vylučovat kyselinu mléčnou a další chemické odpadní látky, které způsobují pocit nepohody v kloubech a svalech Hladké, plynulé a klouzavé hmaty na dolních končetinách také podporují krevní oběh a masáž tak působí jako prevence vzniku křečových žil. Masáž bříška těhotných se provádí až po ukončení prvního trimestru těhotenství. Je velmi uklidňující jak pro maminku, tak i pro dítě. Pomáhá odstranit napětí v této oblasti, minimalizuje vnější známky napjaté kůže také pomocí vhodně zvolených přírodních rostlinných a silicových olejů. Blahodárně masáže působí na vaši mysl a emoce. Celkově jde o velmi příjemnou a uklidňující terapii.

Kontraindikace těhotenské masáže

Kontraindikací nazýváme stav, kdy nelze masáž provádět vůbec (kontraindikace celková neboli absolutní), nebo nelze provádět masáž určitých částí těla (kontraindikace místní neboli relativní).

Ceník

30 min.-250,-Kč

60 min.-500,-Kč