pujčka 1000kč na poukazku; online pujcky Ostrov; provider půjčka firmě

Orthonyxie, Unguis incarnatus - Onychocryptosis

Většina z nás již slyšela slovo ORTODONCIE - jedná se o obor zabývající se rovnáním zubů. Existuje však také obor ORTHONYXIE, který se zabývá rovnáním - šponováním nehtů.

ORTHONYXIE - již samotný název pochází z řeckého slova ORTHOS = přímý, rovný, správný  a  slova ONYX-ONYCHOS = nehet.

Orthonyxie nebo také šponování - rovnání nehtů se provádí  pomocí různých typů kovových , plastových nebokombinovaných nehtových rovnátek-špon.

Deformované, stočené nehty nebo další potíže ve formě zarostlých nehtů jsou dnes velmi rozšířeným problémem pro mnoho pacientů. Různě
deformované typy nehtů a zarostlé nehty se zpravidla projevují v důsledku genetické predispozice. Zarostlé nehty (v lékařské terminologii"unguis incarnatus") mohou také vznikat nesprávným stříháním nehtů nebopoužíváním nevhodné obuvi. Velmi často jsou zarostlé nehty doprovázeny bolestmi a záněty nehtových valů.

Pedikéři, podologové a lékaři nyní nabízejí několik možností účinné léčby deformovaných nebo zarostlých nehtů, vždy tak aby se
vyhnuli nepříjemnému chirurgickému zákroku. Aplikace dnešních moderních metod například metody COMBIped nebo podofix, trvají pár minut a poskytují plnohodnotné odstranění problému se zarostlými nebo deformovanými nehty. Po bezbolestné aplikaci COMBIped nehtovými šponami nebo nehtovými šponami podofix dochází za určitou dobu k narovnání nehtové ploténky až do svého normálního růstu.

Systémy 3TO špon umožňují vyléčit každý typ deformovaných nebo zarostlých nehtů.Díky specializaci společnosti 3TO na nehtové rovnátka-nehtové špony, německé kvalitě, vlastního výzkumu, odbornému systému poradenství získávají pedikéři a podologové prostřednictvím proškolených a autorizovaných distributorů plně profesionální a účinné produkty, vždy scílem maximálně pomoci každému pacientovi.

"Unguis  incarnatus" a "Onychocryptosis"(ř. onyx-onychos nehet, ř. kryptein skrývat) onychokryptóza, vrůstání,zarůstání nehtů) jsou latinské a řecké termíny pro zarůstající nehet, kde okraj nehtu vnikl do nehtového valu a tím způsobuje nepohodlí až bolest. Tato diagnóza se nejčastěji vyskytuje u pacientů, kteří ji mají geneticky vrozenou, dále u pacientů, kteří si špatně pečují o své nehty nebo u žen, které chodí ve špatně obuvi. V dnešní době se tato diagnóza projevuje i u dětí.

Lékařská terminologie: "Unguis  incarnatus"  - lat. Zarůstající nehet. Relativně častý stav vznikající především na nehtu palce nohy. Dochází k pronikání laterálních částí nehtové ploténky do okolní kůže se zánětlivou reakcí paronychie a
vznikem granulací. Na vzniku se podílí způsob zastřiháváni nehtů a příliš těsná obuv. Léčí se antiseptickými prostředky, popř. excizí částinehtové ploténky.

Hlavní výhody léčby zarostlých nebo deformovaných nehtů šponami podofix, COMBIped:

  • rychlá úleva od bolesti
  • dlouhodobé zlepšení
  • jednoduchá a velmi šetrná aplikace
  • vynikající přizpůsobení špon různým typům nehtů
  • neomezují pacienta při každodenní rutině ani při pracovních a sportovních aktivitách
  • vynikající alternativa chirurgického zákroků
  • špony jsou klasifikovány jako zdravotnický prostředek, podobně jako například zubní rovnátka