pujčka 1000kč na poukazku; online pujcky Ostrov; provider půjčka firmě

Pedikúra

Zrohovatělá kůže na nohou je něco zcela normálního.Slouží pro ochranu před vnějšími vlivy.Pokud je však zrohovatělá kůže produkována nadměrně,je-li vysušená a popraskaná,potřebují Vaše nohy speciální péči.

Zdravá zrohovatělá kůže je hladká, hebká a pružná a účinně nás chrání před zraněními.Tvoří se především na místech, které jsou často vystaveny tlaku a tření,jako jsou nohy a ruce.Je-li však drážděna soustavně,např.příliš úzkou botou, vzniká zrohovatělá kůže ve zvýšené míře.To má za následek, že kůže na těchto místech je obzvláště tvrdá, vysušená a snadno praskne.

Správná péče pro pružnou a hebkou zrohovatělou kůži

Plochá zrohovatění se nazývají mozol(callositas). Vyskytují se nejčastěji na bříšcích šlapky a na patě.Pokud jde zrohovatění do hloubky, kde tlačí na nerv, jedná se o kuří oko(clavus).Bolestivá kuří oka se nejčastěji nalézají nad prostředním kloubem prstu.Mohou se objevit i mezi prsty, na bříšku prstu,na chodidle,pod hehty a uvnitř mozolu.

Pokud kůže vysychá a ztrácí svou pružnost,mohou se tvořit lineální praskliny (ragády).Nejsou-li ošetřeny, mohou vzniknout hluboká poranění.U mozolů a prasklin odstraní Váš pedikér nadbytečnou zrohovatělou kůži.Kuří oka se odstraní bezbolestně.Protože kuří oka jsou obzvláště vytrvalá a už při malém podráždění se objeví znovu, musí být postižená místa po ošetření dobře chráněna před tlakem,např.pomocí korekčních kroužků.

Tomu, že se zrohovatělá kůže objeví znovu , nemůže Váš pedikér zabránit.Zdravá zrohovatělá kůže je úplně normální a dokonce i když je příčina (např.tlačící bota) odstraněna , může se stát že kůže podráždění zjistí a znovu vytvoří nadměrnou vrstvu ochranné zrohovatělé kůže.Přesto můžete pravidelnými návštěvami pedikúry a soustavnou domácí péči svou kůži na nohou pěkně vyhladit a udržet hebkou.Nechejte si poradit ,které produkty jsou pro péči o nohy u Vás doma ty nejvhodnější.

Zvláště důležitá je také volba vyhovující obuvi.Nízké podpatky zbavují tlaku u mozolů na bříšcích prstů.V případě nesprávné polohy nohy pomohou speciálně vyrobené vložky.Kromě toho vždy nohy udržujte v suchu, protože pot a přílišná vlhkost činí kůži na nohou citlivou.

Většina zákazniků navštěvuje pedikúru kvůli ošetření určitého problému nohou a chodidel.Avšak péče o nohy a chodidla nemusí být vždy pouze lékařsky orientována.Někteří lidé si pouze chtějí dopřát něco příjemného .Metody péče o nohy jsou vhodné také pro wellness ošetření, kdy i u pedikúry můžete uniknout stresu každodenního života a dopřát si profesionální péči.

Jen málo věcí je tak příjemných jako důkladná masáž chodidel.Se správným přípravkem pro péči o nohy, který přesně vyhovuje typu vaší pokožky .Chodidla jsou intenzivně vyživena a pečlivá masáž chodidel má pozitivní vliv  na celý organismus.