pujčka 1000kč na poukazku; online pujcky Ostrov; provider půjčka firmě

Pohybové a meditační cvičení

Tělesný pohyb a jeho funkce v životě člověka

Pohyb je základním projevem života, umožňuje člověku jeho existenci a měl by být proto jeho primární, životně důležitou potřebou.Sehrává významnou roli v každém kalendářním věku. Funkce pohybu je tím přirozenější, čím je člověk mladší.

Optimálním pohybem vykonávaným podpůrně pohybovým aparátem podněcujeme přes nervový a hormonální systém celý organismus k výraznější látkové přeměně (metabolismu), podporujeme srdeční činnost, (snižujeme např.klidovou tepovou frekvenci a tím srdce pracuje efektivněji), zvyšujeme dechový objem a vitální kapacitu plic, napomáháme odstraňovat toxické látky, stimulujeme produkci endorfinů v mozku, harmonizujeme vegetativní nervový systém apod. Nesmíme ale zapomenout zdůraznit, že vhodně zvolenou pohybovou aktivitou můžeme zajišťovat a případně pozitivně korigovat postavení jednotlivých obratlů páteře a její fyziologické zapojování jednotlivých svalových skupin do pohybových vzorců.

Co je to endorfin ?

Při intenzivnější, kladně přijímané zátěži produkují mozkové buňky jakýsi "lidský opiát"-endorfin, který navozuje velice příjemný stav psychiky a který přispívá k dobré náladě, lepší snášenlivosti bolesti (lze tím vysvětlit i případné přetížení při konkrétní zátěži), uvolněnosti, vyrovnalosti až blaženosti. vyvolává pocit euforie a uspokojení při a po výkonu.

Cvičit začněte co nejdříve !

Dnešní člověk má mnoho důvodů, proč ho může bolet a také často bolí v zádech. Obecně lze říci, že největší příčinou bolesti v zádech je svalová nerovnováha. a tak je to v lidském těle se vším. Je příliš složité, příliš záhadné, ale na druhé straně pracuje a slouží každému z nás, je schopno odolávat nezdravé výživě, škodlivým zvykům a návykům. Musíme přičíst také kvanta pilulek, které lidé konzumují po kilech, a také všechna konzervovadla a barvy, které se přidávají do dnešních potravin.

Tělesná schránka se musí každodenně vyrovnávat nejen s tím náhlým množstvím umělých potravinových doplňků, ale ldské tělo je vystaveno neustálému hluku. Vše se odráží i na lidské psychice nervozitou, podrážděností, nespavostí, ztrátou koncentrace. To vše ubírá člověku chutido života a přináší choroby, bolesti a problémy.

A to ještě napřišla řeč na minimalizaci denního pohybu, fyzické zátěže, kterou dnešní lidé vlastně ani nevnímají jako nedostatečnou. 

Jestliže člověk pravidelně a systematicky necvičil déle než tři měsíce, musí nejprve nejméně dva měsíce protahovat zkrácené svaly, než začne s posilováním.

Naše tělo neumí křičet a hlásit se o svá práva. Kdyby tomu tak bylo, většina z nás by denně slyšela jen :"Proboha, začni se sebou něco dělat, já už to tady neudržím, pomoooooc !"

Stav pohybového aparátu a jeho kondice přímo souvisí s vnitřními orgány a jejich správnou funkcí.

Pravidelný sport a cvičení jsou projevy zodpovědnosti vůči sobě samému, neboť nejenže zvyšují kvalitu života, ale i šetří sociální a zdravotní výdaje.

Proto záleží jen nás jak se ke svému tělu budeme chovat.